تبلیغات
خبر رسانی - مردم آمریکا خواهان خروج سریع نظامیان آمریکایی از افغانستان هستند

جستجو

 

مردم آمریکا خواهان خروج سریع نظامیان آمریکایی از افغانستان هستند

پنجشنبه 25 اسفند 1390   08:36 ب.ظ

نظرسنجی موسسه گالوپ/
مردم آمریکا خواهان خروج سریع نظامیان آمریکایی از افغانستان هستند

خبرگزاری فارس: موسسه نظرسنجی گالوب در آخرین نظرسنجی خود، بعد از بروز اتفاقات اخیر در افغانستان به دست نظامیان آمریکایی اعلام کردکه نیمی از مردم آمریکا خواهان خروج سریع نظامیان این کشور از افغانستان هستند.

خبرگزاری فارس: مردم آمریکا خواهان خروج سریع نظامیان آمریکایی از افغانستان هستند

به گزارش فارس به نقل از "یو اس ای تودی" آخرین نظرسنجی‌های انجام شده از سوی موسسه گالوپ بعد از تیراندازی یک نظامی آمریکایی در افغانستان که منجر به کشته شدن 16 افغانی گردید، نشان می‌دهد که نیمی از مردم آمریکا خواهان سرعت بخشیدن خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان هستند.

بیش از یک چهارم از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی معتقد هستند که اتفاقات اخیر از جمله سوزاندن قرآن در پایگاه نظامیان آمریکایی و کشته شدن غیرنظامیان افغان توسط یک نظامی آمریکایی آن را متقاعد کرده است که زمان خروج نظامیان از افغانستان فرا رسیده است.

اوباما در کنفرانس خبری خود با دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اذعان کرد: حضور 10 ساله ما در افغانستان موجب خستگی مردم این کشور شده است، بسیاری از آنها در جریان این درگیری‌ها دوستان و همسایگان خود را از دست داده اند، هیچ کس خواهان جنگ نیست، اما مردم آمریکا باید بدانند که ما برای چه به این کشور وارد شدیم.  اوباما جنگ افغانستان را بسیار سخت دانست، اما از روند تدریجی خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان حمایت کرد.

*نیمی از مردم آمریکا، از خروج سریع نظامیان آمریکایی از افغانستان حمایت خواهند کرد

براساس این نظر سنجی، تنها 21 درصد از افراد شرکت کننده خواهان ادامه حضور آمریکایی ها تا محقق شدن اهداف آمریکا در این کشور هستند و 24 درصد نیز از جدول زمان بندی اوباما برای خروج نظامیان تا سال 2014 حمایت می کنند. این درحالی است که 50 درصد مردم آمریکا از دولت می خواهند تا نظامیان این کشور را هرچه سریعتر از افغانستان خارج کند.

در همین راستا، نیمی از مردم آمریکا معتقدند، حضور بیشتر نظامیان آمریکا در افغانستان باعث آسیب‌پذیری بیشتر نیروهای نظامی در برابر حملات تروریستی خواهند شد.

"اندرو کوهات" مدیر مرکز تحقیقات می گوید: بروز اتفاقات اخیر در افغانستان این باور ر تقویت می‌کند، که افغانستان دیگر مکان مناسبی برای حضور ما نیست.  

همچنین تنها 35 درصد از مردم این کشور حمله نظامی آمریکا به افغانستان بعد از حادثه 11 سپتامبر را منطقی می دانند؛  این درحالی است که نظرسنجی های قبلی حاکی از موافقت 59 درصدی مردم بوده است. 

گفتنی است اوباما بارها در سخنان خود از حمله نظامیان آمریکایی به افغانستان به بهانه برقراری دموکراسی و از بین بردن خطر بن لادن حمایت کرده است.هرچند "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا در سفر ایخر خود به افغانستان سوزانده شدن قرآن و کشته شدن غیرنظامیان افغانی را یک حادثه تاسف بار خواند، اما گفت بهتر است نیروهای افغانستان و ناتو، تمرکز خود را بر روی شکست  القائده و مقابله با خطر طالبان بگذاریم.

انتهای پیام/س.ص


نوشته شده توسط : مینا ب