تبلیغات
خبر رسانی - سوال از رئیس‌جمهور نشانه حاکمیت نظام مردم سالاری در کشور است

جستجو

 

سوال از رئیس‌جمهور نشانه حاکمیت نظام مردم سالاری در کشور است

جمعه 26 اسفند 1390   06:54 ب.ظ

استاندار خراسان رضوی:
سوال از رئیس‌جمهور نشانه حاکمیت نظام مردم سالاری در کشور است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: سوال نمایندگان ملت از منتخب ملت نشانه حاکمیت مردم سالاری در کشور است.

خبرگزاری فارس: سوال از رئیس‌جمهور نشانه حاکمیت نظام مردم سالاری در کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی سوال‌کردن را حق مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار کرد: طرح این سوالات از یک سو و حضور رئیس‌جمهور در مجلس و پاسخ به آنان نشانه تعامل میان قوه مجریه و قوه مقننه است.

وی با اشاره به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نتایج غیر قابل پیش‌بینی انتخابات، رای نیاوردن افرادی نام آشنا و با سابقه و انتخاب برخی چهره‌های جدید خود نشانه دیگری بر مردمی بودن نظام و تاثیر مستقیم مردم در انتخاب مسوولان و اداره کشور است.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار استان از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور خبر داد و اظهار کرد: این اعتبار به بخش‌های مورد نیاز استان تزریق می‌شود.

وی درباره اهداف و دستاوردهای تشکیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: با وجود نوپا بودن این شورا، اهداف مهمی از قبیل نشستن دولت و بخش خصوصی دور یک میز، گفتگوی صمیمانه میان مدیران این دو بخش، الزام مدیران دولتی و خصوصی برای پاسخگویی به سوالات یکدیگر و طرح مباحث به صورت مستند حاصل شده است.

صلاحی در مورد وضعیت معدن سنگان خواف خاطر نشان کرد: هرچند این معدن در سال‌های گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است اما هنوز به حداکثر بهره‌برداری از آن نرسیده ایم.

وی از افتتاح فاز جدید بهره‌برداری از معدن یاد شده در سفر آتی رئیس‌جمهور خبر داد و افزود: با جلب نظر سرمایه‌گذاران به دنبال راه‌اندازی واحدهای تولید کنستانتره و گندوله آهن برای تکمیل چرخه آهن از معدن تا تولید فولاد در استان هستیم.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : مینا ب