تبلیغات
خبر رسانی - نگرانی اوباما از افزایش قیمت نفت

جستجو

 

نگرانی اوباما از افزایش قیمت نفت

جمعه 26 اسفند 1390   05:54 ب.ظ

در دیدار مشترک سران آمریکا و انگلیس مطرح شد
نگرانی اوباما از افزایش قیمت نفت

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با نخست وزیر انگلیس در کاخ سفید نگرانی خود را از افزایش قیمت نفت و تاثیر آن بر نتایج انتخابات ابراز کرد.

خبرگزاری فارس: نگرانی اوباما از افزایش قیمت نفت

به گزارش فارس، روزنامه  انگلیسی گاردین در گزارشی از افزایش فشارهای عمومی بر دیوید کامرون و باراک اوباما به خاطر افزایش قیمت سوخت در کشورهای آمریکا و انگلیس خبر داد و افزود احتمال دارد مقامات آمریکا و انگلیس تصمیم بگیرند به منظور مهار قیمت نفت خام و کاهش فشارهای عمومی از ذخایر نفتی خود استفاده کنند.  

این نشریه انگلیسی در گزارشی نوشت: با بالا گرفتن تنش بین انگلیس و آرژانتین بر سر جزائر فالکلند و آغاز مذاکرات انگلیس با آمریکا برای مهار کردن قیمت نفت خام، بحث سیاست‌های نفتی به داغ‌ترین بحث داغ محافل رسانه‌ای دنیا تبدیل شد.

گاردین افزود: مقامات انگلیسی تأیید کردند که دیوید کامرون و باراک اوباما در جلسه‌ای که در کاخ سفید داشتند  در مورد طرحی مبنی بر آزاد کردن ذخائر نفتی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

طبق انوشته گاردین، همین گمانه‌زنی‌ها که آمریکا و انگلیس قصد دارند از این طریق با یکدیگر همکاری کنند کمک کرد تا قیمت نفت خام برنت یک دلار به ازای هر بشکه افت کند و به ۱۲۴ دلار برسد، هر چند که این قیمت باز هم نوعی رکورد تاریخی محسوب می‌شود و تنها از رقم ۱۴۸ دلار به ازاء هر بشکه در اواسط سال ۲۰۰۸کمتر است.

روزنامه گاردین همچنین از افزایش فشارهای عمومی  مردم و مصرف گنندگان سوخت بر اوباما و کامرون خبر داد و  به صحبت‌های کامرون در روز پنجشنبه در نیویورک اشاره کرد که گفته بود: «همه ما با مشکلی به نام افزایش قیمت سوخت مواجه هستیم و این یعنی اینکه خانواده‌ها برای پر کردن باک بنزینشان باید هزینه‌های بیشتری پرداخت کنند؛ این قیمت در آمریکا بسیار بالاست اما اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که در انگلیس از آمریکا هم بالاتر است.»

کامرون افزود: «من می‌خواهم به خانواده‌های انگلیسی کمک کنم، درست همان‌طور که اوباما می‌خواهد به آمریکایی‌ها کمک کند. ما دیروز در مورد ذخائر نفتی به نتیجه‌ای نرسیدیم اما در مورد این موضوع بحث کردیم و به نظر من چیزی که مهم است این است که ما آنچه در توان داریم را انجام دهیم تا به خانواده‌ها کمک کنیم.»

روزنامه گاردین در گزارش خود به نگرانی‌های نفتی اوباما نیز پرداخت و گفت نگرانی ویژه اوباما هم این است که قیمت بالای سوخت در بحبوحه سال انتخاباتی آمریکاباعث شود «بهبود کج‌دار و مریز اقتصاد آمریکا» از مسیر منحرف شود.

پیش از این خبرگزاری رویترز از افزایش قیمت نفت خام برنت در نتیجه تحریم‌های نفتی ایران خبر داد و پیش‌بینی کرد با نزدیک شدن به زمان تحریم‌ نفتی ایران، قیمت نفت با افزایش بیشتری مواجه باشد.

طبق گزارش رویترز، تحریم نفتی ایران تا کنون موجب افزایش ۱۴ درصدی در قیمت نفت خام شده است.

انتهای پیام/د. ص   


نوشته شده توسط : مینا ب