تبلیغات
خبر رسانی - با نو شدن ایام، انسان هم باید متحول شود

جستجو

 

با نو شدن ایام، انسان هم باید متحول شود

جمعه 26 اسفند 1390   06:54 ب.ظ

امام جمعه موقت چابهار:
با نو شدن ایام، انسان هم باید متحول شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت چابهار گفت: با نو شدن ایام سال و بهار طبیعت، انسان‌ها هم باید در آنها تحول ایجاد شود.

خبرگزاری فارس: با نو شدن ایام، انسان هم باید متحول شود

به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، حجت‌الاسلام سید جعفر احمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مسجد امام حسین (ع) چابهار اظهار داشت: با آغاز بهار طبیعت و تحول در آن، انسان هم تغییر کند، بدی‌ها و کدورت‌ها از بین برود چنانچه انسان با تحویل سال نو، اخلاق و کردارش بهتر نشود از زمان عقب می‌افتد.

وی افزود: دید و بازدیدی که در ایام نوروز صورت می‌پذیرد در راستای شریعت اسلام است و صله ارحام بسیار سفارش شده و در روایات آمده که در این روزها اختلافات از میان مسلمین بر طرف شود.

خطیب موقت جمعه چابهار در زمینه تحویل سال بیان داشت: در این هنگام بهتر آن است که در کنار مزار شهدای گمنام باشیم و یا اینکه در مساجد و یا قدمگاه‌ شهیدان در مناطق جنگی تا یاد و خاطره آن عزیزان در جامعه عطرآگین شود.

احمدی ادامه داد: همچنین توصیه می شود در ایام نوروز، فقرا را فراموش نکنیم این طور نباشد که در رفاه بسر بریم و برخی از نداشتن وسایل و اقلام مصرفی عید در تنگنا باشند.

وی تصریح کرد: اسلام سفارش زیادی در انفاق و کمک کردن به مستمندان کرده است پس چه خوب است که فقرا و محرومان جامعه هم در این ایام شاد باشند.

امام جمعه موقت چابهار به پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران در سال 90 اشاره کرد و ادامه داد: کشورمان در سال‌جاری در عرصه‌های مختلف علمی و اقتصادی به پیشرفت‌های زیادی نائل آمده است از جمله موفقیت در عرصه هوا و فضا و پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی، شکار هواپیمای فوق مدرن جاسوسی، ساخت داروهای پیشرفته ضد سرطانی که برخی از آنها برای نخستین بار در دنیا کشف و تولید شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: همچنین تولید میله سوخت هسته‌ای 20 درصد، و ده‌ها مورد دیگر که همه از افتخارات سال 90 بود و اینها همه مرهون مدیریت و رهبری ولی‌فقیه، مقام معظم رهبری بوده است.

وی اذعان داشت: بارها سران صهیونیست و آمریکا حتی در اواخر سال این مطلب را اذعان کردند و همراهی مردم در عرصه‌های سیاسی اعم از حضور در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات 12 اسفندماه، دشمنان اسلام و ایران را ناکام کرد.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : مینا ب