تبلیغات
خبر رسانی - اسراف در نوروز پسندیده نیست

جستجو

 

اسراف در نوروز پسندیده نیست

جمعه 26 اسفند 1390   05:54 ب.ظ

امام جمعه موقت خلخال:
اسراف در نوروز پسندیده نیست

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت شهرستان خلخال گفت: اسراف خانواده‌های ایرانی در ایام نوروز در تمام ابعاد و اشکال مورد پسند و رضایت‌بخش نیست.

خبرگزاری فارس: اسراف در نوروز پسندیده نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سید صابر امینی‌راد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خلخال اظهار کرد: در یک حرکت تدریجی بسیاری از خانواده‌های ما در مناسبت‌هایی همچون عید نوروز دچار تجمل و اسراف شدند در حالی که دین اسلام توصیه موکد بر صرفه‌جویی دارد و شایسته است خانواده‌ها و تک‌تک افراد جامعه الگوی شایسته صرفه‌جویی را در زندگی و تمام شئون اجتماعی خود مد نظر داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود با یادآوری این‌که خشنود کردن نیازمندان و دستگیری از آنها سفارش اسلام است، تصریح کرد: توجه به نیازمندان و درک شرایط آنها وظیفه انسانی هر مسلمان است و شایسته است در آستانه سال نو شادی‌ها و سرور خود را با نیازمندان واقعی تقسیم کنیم.

امینی‌راد با تبیین بند به بند دعای تحویل سال خاطر نشان کرد: ما اگر در این دعا از مقلب‌القلوب، مدبر‌الامور و بسیاری از اراده الهی یاد می‌کنیم به خاطر آن است که پروردگار متعال به تمام شئون زندگی ما در سال پیش رو تحول و تحرک واقعی بدهد تا با استفاده از این امر بتوانیم در مسیر شایسته گام برداریم.

این مسئول اضافه کرد: انسان می‌تواند با اعمال صحیح و حرکت در مسیر الهی سرنوشت خود را تغییر دهد.

وی ادامه داد: کینه‌ها و کدورت‌ها انسان را از نزدیکی به توجهات الهی دور می‌کند و شایسته است همه تلاش کنیم در سال نو مهر و محبت و صمیمیت بر دلها حاکم باشد.

به گزارش فارس، امام جمعه موقت خلخال دید و بازدید و صله ارحام را از ارزشمندترین رسم و رسوم سال نو ایرانیان دانست و بیان کرد: صله رحم انسان را از مرگ بد و زودهنگام نگه می‌دارد و اسباب توجه خداوند را به بندگان فراهم می‌آورد.

امینی‌راد همچنین با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی و عوامل دیگر در برگزاری جشن آرام و کم دغدغه چهارشنبه سوری آخر سال این تجربه را برای سال‌های آینده حائز اهمیت توصیف کرد.

وی همچنین خطاب به تمام مسافران و گردشگران گفت: شایسته است در شهر معنوی خلخال رعایت ارزش، اخلاق و ادب و حرمت‌گذاری‌ها انجام شده تا مبادا به ارزش‌های دینی خدشه و بی‌حرمتی روا داشته شود.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : مینا ب