تبلیغات
خبر رسانی - برگزاری جشن بزرگ عیدانه در لارستان

جستجو

 

برگزاری جشن بزرگ عیدانه در لارستان

یکشنبه 28 اسفند 1390   08:28 ب.ظ

با حضور بازیگران و خوانندگان کشور صورت می‌گیرد
برگزاری جشن بزرگ عیدانه در لارستان

خبرگزاری فارس: در تعطیلات نوروزی توسط شهرداری لار جشن بزرگ عیدانه با حضور خوانندگان و بازیگران مطرح کشوری برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشن بزرگ عیدانه در لارستان

محسن زارع مسئول فرهنگ‌سرای مرتضوی شهرداری لار، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لارستان اظهار داشت: برنامه عیدانه یک برنامه بزرگ و بی‌سابقه است و برای شاد کردن دل مردم شهر لار و چند صد هزار مهمان نوروزی که در لار اطراق می‌کنند تدارک دیده شده است.

وی با ذکر این نکته که امسال شهرداری لار کمیته‌ای به نام کمیته تسهیلات نوروزی تشکیل داده است؛ گفت: کمیته فرهنگی ستاد تسهیلاتی نوروزی شهرداری به عهده فرهنگ‌سرا نهاده شده و ما نیز به منظور ایجاد نوروزی شاد و مفرح برای شهروندان و مهمانان نوروزی برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌ایم.

زارع خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سرای مرتضوی در سال گذشته برنامه‌های فرهنگی از قبیل چند دوره نشست موسیقی در سینما، برنامه سوگواره عکس عاشورایی قاب سرخ، برنامه روایت انقلاب و غیره را برگزار کرده که این بار برنامه‌ای بی‌سابقه را به اجرا در می‌آورد.

وی افزود: این برنامه عیدانه که از پنجم تا دهم فروردین ماه برگزار می‌شود، نمایشگاه بسیار بزرگ آموزشی تفریحی در پارک حاشیه‌ای لار که کارگاه‌های نجوم، کارگاه ساخت گلایدر، کارگاه گریم کودکان و نقاشی، کارگاه عکاسی، معرق، مشبک، گلیم‌بافی، سفال کاری، کتیبه، چرم‌دوزی را شامل می‌شود.

این مسؤل ادامه داد: همچنین نمایش خیابانی که در 20 نقطه شهر اجرا می‌شود، دعوت از هشت بازیگر و سه خواننده کشوری و برگزاری جشن بزرگ عیدانه در میدان بزرگ امام خمینی (ره) لار از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در این شهر است.

مسؤل فرهنگ‌سرای مرتضوی تصریح کرد: در کنار تمام این نمایشگاه‌ها و ایستگاه‌های تسهیلات نوروزی؛ بسته‌های فرهنگی تاریخی نوروزی که حاوی نقشه شهر لار، معرفی ابنیه و آثار تاریخی لار، معرفی صنعت و کشاورزی لار و یک CD بازی رایانه‌ای به‌نام «آتش‌نشان» به صورت رایگان تقدیم می‌شود که البته بازی رایانه‌ای آتش‌نشان توسط یکی از جوانان لاری ساخته شده و برای تشویق جوانان خلاق، این بازی رایانه‌ای توزیع می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که نهادهایی مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی در مرحله اجرایی به ما یاری رسانند چرا که مردم لار لیاقت و حقشان بیشتر از این‌ها است.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب