تبلیغات
خبر رسانی - کاهش 101 نفری کشته‌های ناشی از تصادفات در کردستان

جستجو

 

کاهش 101 نفری کشته‌های ناشی از تصادفات در کردستان

یکشنبه 28 اسفند 1390   07:29 ب.ظ

فرمانده انتظامی کردستان اعلام کرد
کاهش 101 نفری کشته‌های ناشی از تصادفات در کردستان

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان کردستان از کاهش 101 نفری کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی در 11 ماهه امسال در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش 101 نفری کشته‌های ناشی از تصادفات در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن حسنخانی امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد در سال گذشته 531 نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای و درون شهری در کردستان جان خود را از دست دادند که این آمار امسال با کاهش 28 درصدی به 431 نفر کاهش یافته است.

به گفته فرمانده انتظامی استان کردستان، این مهم با تلاش پرسنل نیروی انتظامی در پلیس‌های تخصصی راهور و پلیس راه، تعامل دستگاه‌های مرتبط، مشارکت همه جانبه مردم، اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی و نیز رعایت قوانین راهور از سوی رانندگان محقق شده است.

وی به تمهیدات نیروی انتظامی کردستان به منظور تامین امنیت مردم و مسافران نوروزی در جاده‌ها و شهرهای استان اشاره کرد و افزود: افزایش نیروهای تخصصی و همچنین استفاده از ظرفیت نیروهای ستادی برای کمک به این نیروها در برنامه نوروزی نیروی انتظامی قرار دارد.

وی (بهار من آرامش و رضایت توست) را شعار امسال طرح نوروزی نیروی انتظامی خواند و تصریح کرد: این شعار تنها با تلاش و همکاری مردم و تلاش مضاعف ماموران انتظامی محقق می‌شود.

حسنخانی از استقرار قرارگاه نوروزی طرح نوروزی در ستاد فرماندهی انتظامی استان کردستان خبر داد و گفت: این قرارگاه از 24 ماه جاری فعالیت خود را آغاز کرده و تا 15 فروردین ماه سال آینده فعالیت آن ادامه خواهد داشت.

به گفته فرمانده انتظامی استان کردستان، در قرارگاه طرح نوروزی پلیس نمایندگان دستگاه‌های مرتبط از جمله هلال احمر، راه و ترابری، پایانه‌های حمل و نقل، فوریت‌های پزشکی و سایر حضور دارند.

وی با ابراز رضایت از برخورد و حرکات مردم در چهارشنبه آخر سال در استان، گفت: در این روز هیچ مشکلی نداشتیم و مردم با نیروی انتظامی و برعکس نهایت همکاری و همراهی داشتند.

حسنخانی در پایان یادآور شد: در چهارشنبه آخر امسال فرهنگی بودن مردم کردستان به اثبات رسید و نیروی انتظامی هم با رفتار و عملکرد خویش در این روز نشان داد که مخالف شادی‌های معقول مردم نیست.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : مینا ب