تبلیغات
خبر رسانی - برگزاری تظاهرات در القطیف با حضور روحانیون شیعی عربستان

جستجو

 

برگزاری تظاهرات در القطیف با حضور روحانیون شیعی عربستان

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:13 ب.ظ

برگزاری تظاهرات در القطیف با حضور روحانیون شیعی عربستان

خبرگزاری فارس: استان القطیف شاهد برگزاری تظاهراتی مسالمت‌آمیز تحت عنوان "همه ما محمد الزنادی هستیم" با حضور روحانیون شیعی مناطق شرقی عربستان بود.

خبرگزاری فارس: برگزاری تظاهرات در القطیف با حضور روحانیون شیعی عربستان

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر، شهر شیعه‌ نشین العوامیه در استان القطیف در شرق عربستان شب گذشته شاهد برگزاری تظاهراتی با حضور روحانیون شیعی مناطق شرقی عربستان بود.

این تظاهرات تحت عنوان "همه ما محمد الزنادی هستیم" برگزار شد. الزنادی از جمله فعالان اجتماعی منطقه العوامیه است که دو روز گذشته نیروهای امنیتی رژیم سعودی تلاش داشتند، او را ترور کنند.

این نیروها پس از زیر گرفتن عمدی محمد الزنادی در حالی‌که به شدت در حال خونریزی بود، او را به حال خود رها کردند و عابرانی که از آن منطقه می‌گذشتند، او را به بیمارستان منتقل کردند.

الزنادی که هفدهمین نفر از لیست 23 نفره تحت پیگرد وزارت داخلی عربستان سعودی به شمار می‌آید، هم اکنون در بیمارستان در بازداشت نیروهای امنیتی رژیم سعودی قرار دارد.

اتهام وارده به این فعال عربستانی شرکت در تظاهرات‌ مسالمت‌آمیز است و در حالی‌که وزارت داخلی عربستان او را تحت پیگرد قرار داده است، الزنادی اعلام کرده که حاضر است در دادگاهی بر اساس معیارهای بین المللی و نه سعودی حاضر شود.

در تظاهرات شب گذشته العوامیه روحانیون شیعی این شهر از جمله آیت الله شیخ آل‌نمر نیز حضور و مشارکت داشت.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : مینا ب