تبلیغات
خبر رسانی - جمهوری اسلامی الگوی مناسب بیداری اسلامی است

جستجو

 

جمهوری اسلامی الگوی مناسب بیداری اسلامی است

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:14 ب.ظ

مدیرکل ارشاد کرمان:
جمهوری اسلامی الگوی مناسب بیداری اسلامی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جمهوری اسلامی با محوریت ولایت فقیه الگوی مناسبی برای بیداری اسلامی محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: جمهوری اسلامی الگوی مناسب بیداری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، احمد سعیدی صبح امروز در جمع کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های سال گذشته اظهار داشت: سال 90 یکی از منحصرترین سال‌ها در حوزه فرهنگ و هنر استان کرمان بود و فعالیت‌های گسترده در حوزه زیرساخت‌ها، برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، کنگره‌ها و همایش‌ها صورت گرفته است.

سعیدی گفت: سال 1390 در مقایسه با سال‌های اخیر یکی از پر رویدادترین سال‌ها در سطح ایران و جهان بود، اتفاقات مهم در حوزه اقتصاد، تحولات عمده و بی‌سابقه در کشورهای عربی، ادامه و گسترش چالش‌ها در غرب به ویژه اتحادیه اروپا و آغاز جنبش‌هایی اعتراضی در آمریکا تنها گوشه‌ای از حوادثی بود که تنها در یک سال شاهد وقوع آن‌ها بودیم.

وی افزود: یکی از اتفاقات مهم سال 90 در حوزه داخلی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود، طرحی که پس از یک سال از اجرای آن و با وجود حاشیه‌ها و تبلیغات مسموم دشمنان به گفته کارشناسان و ناظران اقتصادی بهترین مدل برای هدفمند‌سازی یارانه‌ها بود.

سعیدی تصریح کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز یکی از رخدادهای مهم عرصه داخلی بود که پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، برنامه‌های متعدد سرانجام با حضور گسترده آحاد مردم ایران اسلامی به انجام رسید.

وی بیان داشت: معاندان نظام اسلامی همه توان خود را برای دل‌سرد کردن مردم و عدم حضور در انتخابات به کار گرفتند، اما در آخر چاره‌ای جز اعتراف به شکست نداشتند و همین نکته موجب عقب‌نشینی معنادار آن‌ها پس از انتخابات شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به تحولات خارجی عنوان کرد: جهان در سال 90 شاهد تحولات گسترده‌ای بود، اُفت و خیزهای اقتصادی در کشورهای قدرتمند اقتصادی غرب که هرگز گمان افول در آن‌ها نمی‌رفت، موج اعتراضات سیاسی به نظام سرمایه‌داری غرب، زلزله سیاسی در کشورهای عربی که شاهد سقوط دیکتاتورهای عرب و خیزش بیداری اسلامی بودند، همه از رویدادهای خبرساز سال بودند.

سعیدی ابراز داشت: اروپا در سال جاری شاهد بحران اقتصادی بی‌سابقه‌ای بود که منجر به ایجاد بحران‌های اجتماعی و امنیتی ناشی از وابستگی متقابل اقتصاد و سیاست شد، این کشور‌ها سال پر تنشی را سپری کردند که بحران اقتصادی و مالی و کاهش ارزش یورو منجر به روشن شدن آتش ناآرامی‌ها و تظاهرات در کشورهای یونان، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و فرانسه شد.

وی اذعان داشت: بروز و ظهور چنین اتفاقاتی موجب شد که کشورهای غربی که در جبهه تقابل با اندیشه‌های ایران اسلامی بودند، توان گذشته را نداشته باشند و همین امر سبب گسترده‌تر شدن توان و حضور بیشتر ایران اسلامی در جهان بود.

وی تصریح کرد: امریکا نیز در سال گذشته حال و روز وخیمی داشت و درگیر بحران‌های سیاسی و اقتصادی بود، کشوری که سال‌ها جهان را حیات خلوت خود می‌پنداشت و برای دنیا مشکل‌آفرینی می‌کرد، این بار خود دچار مشکلات جدی اقتصادی و سیاسی شد، شکست‌های آمریکا در افغانستان و عراق، تلفات پی‌درپی نظامیان آمریکایی در افغانستان، هزینه‌های کمرشکن ادامه اشغال افغانستان، کشتار مردم بی‌دفاع افغانستان و توهین به مقدسات اسلامی از نکات منفی حضور آمریکا در کشور تحت اشغال افغانستان بود.

سعیدی با اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای عربی خاطرنشان کرد: سال 1390 برای جهان عرب، سالی سرنوشت‌ساز و تعیین کننده بود و اغراق نیست، اگر این سال را تأثیرگذارترین و مهم‌ترین سال تاریخ معاصر کشورهای عربی نامگذاری کنیم.

وی گفت: در این سال از آفریقا تا آسیا کشورهای عربی شاهد تحولات اساسی در صحنه سیاسی و تغییرات بی‌سابقه در ساختار حکومتی خود بودند، مردم مصر و تونس که از یوغ رژیم دیکتاتوری خلاص شدند، گام‌های بلندی در راستای ساخت نظام حکومتی مورد نظر خود برداشتند هر چند در مصر، هنوز سایه حکومت نظامیان بر فضای این کشور سنگینی می‌کند و مردم در تلاش برای از بین بردن این سایه به عنوان آخرین بقایای چند دهه دیکتاتوری هستند در یمن یک سال مبارزه و اعتراضات مردم نتیجه داد.

سعیدی اظهار داشت: در بحرین مردم این کشور قهرمانانه یک سال ایستادگی و مبارزه کردند تا اعتراض خود علیه حکومت موجود و ظلم و تبعیض حاکم بر این کشور را به گوش جهانیان برسانند در عربستان مردم این کشور با وجود سازمان گسترده امنیتی رژیم مبارزات خود را شدت بخشیدند به گونه‌ای که این سال را باید برای مردم عربستان، سال بیداری و برای رژیم این کشور کابوس و وحشت نامگذاری کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: در میانه چنین آشوب و چالشی که دنیا را در برگرفته است، پایه‌های استبداد حاکمان دست نشانده استکبار روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود، این لرزه حتی حاکمان خود کشورهای استکباری را نیز در برگرفته و کشورهای به ظاهر مقتدر دیروز به کشورهای لرزان در اقتصاد و سیاست امروز تبدیل شده‌اند.

وی بیان داشت: در این میان حضور، حمایت و پشتیبانی مردم ایران اسلامی از نظامی اسلامی کشورشان و ولایت فقیه، نمونه مناسبی برای کشورهای منطقه و جهان است تا با استفاده از تدابیر مردم محور با تکیه بر آموزه‌های دینی حکومتی از جنس مردم را پایه‌گذاری کنند.

انتهای پیام/خ۱۰


نوشته شده توسط : مینا ب