تبلیغات
خبر رسانی - شستشو و گلاب پاشی مزار شهدای قم در ایام نوروز

جستجو

 

شستشو و گلاب پاشی مزار شهدای قم در ایام نوروز

دوشنبه 7 فروردین 1391   12:14 ب.ظ

توسط شهرداری قم صورت گرفت
شستشو و گلاب پاشی مزار شهدای قم در ایام نوروز

خبرگزاری فارس: شهرداری قم در راستای تکریم مقام شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی، اقدام به شستشو و نهادن شاخه‌های گل بر روی قبور مطهر شهدا در ایام نوروز امسال کرده است.

خبرگزاری فارس: شستشو و گلاب پاشی مزار شهدای قم در ایام نوروز

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، گلزارهای شهدا در هر شهر همواره مورد احترام مردم بوده‌اند به طوری که رهبر کبیر انقلاب می‌فرمایند «همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود».

تکریم مقام شهدا و گرامی‌داشت فرهنگ جهاد و شهادت، همیشه به عنوان یکی از اصول جدایی ناپذیر مردم انقلابی ایران مطرح بوده است زیرا همین شهدا موجب پیروزی انقلاب شده و در هنگام خطر نیز با فداکاری و بذل جان، از نهال نوپای انقلاب حراست کردند.

شستشوی مزار شهدا و درگذشتگان از جمله رسوم دیرینه مسلمانان بوده و این کار در ایام خاصی از سال رونق بیشتری می‌یابد.

شهرداری قم نیز با توجه به احساس تکلیفی که همواره در میان مدیران آن وجود دارد اقدام به اجرای طرح شستشوی قبور مطهر شهدا در گلزارهای سطح شهر کرده و علاوه بر آن در اقدامی هماهنگ با گلاب پاشی و نهادن شاخه‌ای گل بر روی آرامگاه هر یک از آن سفرکردگان، وظیفه دینی و ملی خود را در این زمینه انجام داده است.

شستشوی قبور در آرامستان بهشت معصومه نیز از دیگر اقدامات شهرداری قم در راستای استقبال از بهار و طرح‌های نوروزی است که این کار نیز در آخرین پنج شنبه سال گذشته و با هماهنگی سازمان بهشت معصومه صورت گرفت.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب