تبلیغات
خبر رسانی - ترکیه مرزهای خود با سوریه را می‌بندد

جستجو

 

ترکیه مرزهای خود با سوریه را می‌بندد

دوشنبه 7 فروردین 1391   11:14 ق.ظ

ترکیه مرزهای خود با سوریه را می‌بندد

خبرگزاری فارس: در پیش‌نویس بیانیه نشست آتی گروه ضد سوری "دوستان سوریه" در استانبول، تعطیلی سفارتخانه‌های کشورهای عضو گروه و بسته شدن مرزهای ترکیه با سوریه پیش بینی شده است.

خبرگزاری فارس: ترکیه مرزهای خود با سوریه را می‌بندد

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، با نزدیک شدن تاریخ اول آوریل روز برگزاری نشست گروه ضد سوری دوستان سوریه در شهر استانبول ترکیه، فعالیت های مقامات آنکارا برای برگزاری این نشست که پس از نشست تونس دومین گردهم آیی این گروه بشمار می رود، سرعت یافته است.

در همین راستا به گفته منابع دیپلماتیک نزدیک به دولت آنکارا می گویند در صورتی که بشار اسد طرح پیشنهادی کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه را رد کند، گروه ضد سوری دوستان سوریه اقدام به قطع ارتباط کامل با دولت دمشق می کنند و بر این اساس سفارتخانه های کشورهای عضو این گروه در سوریه تعطیل و سفیران این کشورها فراخوانده می شوند. ترکیه نیز ضمن تعطیلی سفارتخانه خود در دمشق، عمر اونهان سفیر خود را به آنکارا فراخوانده و مرزهای ترکیه با سوریه را می بندد.

ترکیه برای نشست گروه ضد سوری دوستان سوریه در استانبول تاکنون به بیش از هشتاد کشور و سازمان بین المللی دعوت نامه فرستاده است. به نوشته رسانه های ترکیه انتظار می رود مشارکت در این نشست در سطح وزیران امور خارجه و یا دبیر هیات دولت کشورهای دعوت شونده باشد. در این نشست هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا سردمدار مداخله قدرت های غربی و عربی در امور داخلی سوریه شرکت می کند.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب