تبلیغات
خبر رسانی - نظافت مستمر بلوارها و معابر استان توسط شهرداری قم

جستجو

 

نظافت مستمر بلوارها و معابر استان توسط شهرداری قم

دوشنبه 7 فروردین 1391   11:14 ق.ظ

تا پایان تعطیلات نوروزی صورت می‌گیرد
نظافت مستمر بلوارها و معابر استان توسط شهرداری قم

خبرگزاری فارس: شهرداری قم در راستای طرح‌های نوروزی خود، نظافت مستمر بلوارها و معابر شهری به خصوص هسته مرکزی شهر و اطراف مسجد مقدس جمکران را در دستور کار قرار داده است.

خبرگزاری فارس: نظافت مستمر بلوارها و معابر استان توسط شهرداری قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، شهرداری قم با توجه به ضرورت پاکیزگی محیط شهری به ویژه در ایام نوروز و مراکز پر ازدحام، طرح نظافت مستمر بلوارها و معابر را در دستور کار قرار داده است.

هسته مرکزی شهر به ویژه اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و نیز اماکنی چون مسجد مقدس جمکران به دلیل جاذبه مذهبی و گردشگری خاصی که دارند، همواره مورد توجه مسافران و زائران قرار گرفته و به طور طبیعی، ازدحام جمعیت در این محل‌ها بیش از سایر مناطق است.

جمعیت فراوان در هر منطقه موجب افزایش تولید زباله شده و بی دقتی برخی افراد نیز در ریختن زباله در معابر عمومی، منظره ناخوشایندی را به وجود می‌آورد که شایسته هیچ شهری نبوده و قم نیز به عنوان مرکز معنوی ایران، به هیچ وجه نباید شاهد این مسئله باشد.

عوامل بالا موجب شد که شهرداری قم در کنار دیگر خدمات ویژه ایام نوروز، طرح نظافت مستمر تمام معابر شهری به ویژه اماکن یاد شده را در دستور کار قرار دهد به طوری که بیش از دو هزار و 500 نفر از نیروهای ستادی، خدماتی و فضای سبز این سازمان در سه نوبت کاری، وظیفه خدمت رسانی صحیح در این زمینه را بر عهده گرفته‌اند.

از نکات قابل توجه در زمینه اجرای این طرح، نظافت لحظه‌ای است به این صورت که پرسنل خدماتی شهرداری قم به صورت مستمر در محل حاضر بوده و به محض مشاهده هرگونه زباله در کف خیابان‌ها و معابر اقدام به جمع آوری آنها می‌کنند.

میزان تولید زباله در قم با توجه به ورود میلیونی مسافران افزایش قابل توجهی یافته به طوری که از 25 اسفندماه سال گذشته تا سومین روز سال نو، روزانه 250 تن زباله در قم تولید شده است.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب