جستجو

 

برترین‌های وزنه‌برداری جام انقلاب در قم معرفی شدند

شنبه 29 بهمن 1390   08:55 ب.ظ

در پایان رقابت 32 وزنه‌بردار
برترین‌های وزنه‌برداری جام انقلاب در قم معرفی شدند

خبرگزاری فارس: مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی استان قم جام انقلاب با معرفی برترین وزنه‌برداران در دسته‌های مختلف به کار خود پایان داد.

خبرگزاری فارس: برترین‌های وزنه‌برداری جام انقلاب در قم معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در این دوره از مسابقات که با عنوان جام انقلاب و با هدف گرامیداشت سی‌وسومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سالن وزنه‌برداری شهید زین‌الدین منطقه نوبهار قم برگزار شد، 32 وزنه‌بردار در دسته‌های مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این پیکارها با شرکت وزنه‌برداران رده سنی بزرگسالان از باشگاه‌های فعال وزنه‌برداری در استان قم طبق قوانین جاری فدارسیون جهانی وزنه‌برداری برگزار شد و در پایان تیم وزنه‌برداری شهید زین‌الدین قم با کسب بیشترین امتیاز در جایگاه نخست ایستاد.

امروز و در پایان این مسابقات در دسته 56 کیلوگرم داود تلخابی از باشگاه دماوند به مقام قهرمانی رسید، محمدتقی همتی از همین باشگاه در جایگاه دوم ایستاد و نایب قهرمان شد، ضمن اینکه مقام سوم به وحید پورملکی از باشگاه شهید بیطرفان رسید.

در دسته 62 کیلوگرم این مسابقات ابوالقاسم داودی از باشگاه شهید بیطرفان با ثبت بهترین رکورد به مقام قهرمانی دست یافت، مجید فرجی از باشگاه شهید زین‌الدین موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و محمد زرنگ از باشگاه شهید بیطرفان در جایگاه سوم قرار گرفت.

در دسته 69 کیلوگرم وزنه‌برداری جام انقلاب قم، محمد ترابی از باشگاه شهید بیطرفان در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، محمد حیدری از باشگاه دماوند موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و محمد نجفی از باشگاه دماوند در جایگاه سوم ایستاد.

در دسته 77 کیلوگرم وزنه‌برداری گرامیداشت دهه فجر، مهدی مهدوی از باشگاه شهید زین الدین در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، حامد خلج از باشگاه شهید بیطرفان موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و محمد سرایی از همین باشگاه در جایگاه سوم ایستاد.

در دسته 85 کیلوگرم وزنه‌برداری جام انقلاب قم، عباس چارمحالی از باشگاه شهید رواقی در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، مرتضی زارعی از باشگاه شهید زین الدین موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و مهدی زند از باشگاه شهید بیطرفان مقام سوم را کسب کرد.

در دسته 94 کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی قم، جمشید برزه‌کار از باشگاه شهید زین‌الدین در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، وحید خسروی از باشگاه شهید زین الدین موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و سیدعلی موسوی از باشگاه شهید رواقی در جایگاه سوم ایستاد.

در دسته 105 کیلوگرم وزنه‌برداری جام انقلاب قم، علی ابی‌پور از باشگاه شهید زین‌الدین در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، مهدی افشاری از باشگاه شهید زین الدین موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و جمشید یوسفی از باشگاه دماوند سوم شد.

در دسته به اضافه 105 کیلوگرم وزنه‌برداری بزرگسالان قم، محمود علی بلندی از باشگاه شهید زین الدین در جایگاه نخست ایستاد و قهرمان شد، مهرداد رزمی از باشگاه شهید رواقی موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد و محمدرضا عباسی از باشگاه دماوند در جایگاه قرار گرفت.

این دوره از رقابت‌ها را حسین صباغی، ابوالفضل شجاع‌فرد، سید ذبیح‌الله رشید الاسلامی، محمدحسین موتمنی، حسین ملازاده‌ قمی، علی تقدیری، امیر عبدالمحمد قضاوت کردند، ضمن اینکه محمدحسین شجاع‌ فرد، حسین صباغی و محمدجواد بهنام فرد اعضای هیئت ژوری بودند و سرپرستی مسابقات نیز بر عهده محمدحسین شجاع‌فرد بود و محمدجواد بهنام فرد نیز دبیر فنی رقابت‌ها بود.

در مراسم پایانی نیز از افراد برتر اول تا سوم با اهدای مدال و حکم قهرمانی و کاپ تیم‌های اول تا سوم از برترین‌ها تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

کاراته‌کا‌های اصفهانی با جدیت جلو می‌روند

شنبه 29 بهمن 1390   08:55 ب.ظ

در رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور
کاراته‌کا‌های اصفهانی با جدیت جلو می‌روند

خبرگزاری فارس: در رقابت‌‌های کاراته قهرمانی کشور که در چهار رده سنی امید، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود، تا این لحظه کاراته‌کارهای اصفهانی رتبه‌های خوبی را از آن خود کردند.

خبرگزاری فارس: کاراته‌کا‌های اصفهانی با جدیت جلو می‌روند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور که در تبریز برگزار می‌شود، 22 نفر از کاراته‌کا‌های اصفهانی روز پنجشنبه بعدازظهر به این مسابقات اعزام شدند و رقابت‌‌های کاراته قهرمانی کشور از امروز شنبه به طور رسمی آغاز شده است.

ترکیب اعضای کاروان کاراته اعزامی استان اصفهان به رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور دارای چهار کاتا تیمی (در چهار رده سنی) و بقیه به صورت رقابت‌های انفرادی است.

در حال حاضر نیز تیم برادران شاهزیدی با ترکیب (علی، محمد علی و حمید زاغیان) با اجرای شش مرحله در رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور به مقام سومی دست پیدا کردند.

تیم برادران مردانی نیز از استان اصفهان با ترکیب (علی مردانی، عرفان مردانی و مسعود باقر پور) با یک باخت در مقابل تیم کاراته استان فارس، نتیجه که به صورت رپ‌شارژ واگذار شد، به دلیل حضور پیدا نکردن تیم کاراته کرمان برای اعتراض به نحوه داوری این سری از مسابقات و نتیجه کسب‌شده گذشته در برابر استان فارس، تیم برادران مردانی موفق به کسب عنوان سوم رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور شد.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب

مشارکت اجتماعی زنان به مسیری مردانه تبدیل شده است

شنبه 29 بهمن 1390   08:55 ب.ظ

مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان:
مشارکت اجتماعی زنان به مسیری مردانه تبدیل شده است

خبرگزاری فارس: مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: امروز شاهدیم که مسیر مشارکت اجتماعی برای زنان مسیری مردانه است.

خبرگزاری فارس: مشارکت اجتماعی زنان به مسیری مردانه تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام محمدرضا زیبایی‌نژاد در نشست «حضور اجتماعی زن در اسلام» برگزار شد، گفت: مسیر مشارکت زن و مرد در اجتماع باید متمایز و مکمل یکدیگر باشد.

وی با بیان اینکه الگوی مشارکت زن و مرد باید متمایز و مکمل باشد، ادامه داد: بهترین نمونه مشارکت اجتماعی را می‌توان در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس جستجو کرد؛ آنجا که الگوی مشارکت زن و مرد متمایز اما مکمل بود.

مسئول دفتر مطالعات و تحقیقات زنان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی جنسیت‌بردار است، همسو بودن مشارکت با ویژگی‌های تکوینی، کم‌هزینه بودن برای جامعه و خانواده محور بودن را از مهم‌ترین ویژگی‌های مشارکت اجتماعی زنان برشمرد.

وی تصریح کرد: به مصلحت آینده کشور است که الگوی مشارکت زنان نسبت به مردان متمایز اما مکمل طراحی شود.

حجت‌الاسلام زیبایی‌نژاد گفت: بعد از انقلاب اسلامی برای مشارکت اجتماعی فراخوان انجام شد، بدون آنکه الگوی مشارکت اجتماعی زنان تعریف شود.

وی در بررسی مفهومی مشارکت اجتماعی گفت: به نظر، هر عملی با انگیزه و آثار اجتماعی حتی در خصوصی‌ترین عرصه حیات را می‌توان مشارکت اجتماعی نامید.

مسئول دفتر مطالعات‌ و تحقیقات زنان اضافه کرد: بسیاری از جامعه‌شناسان مشارکت اجتماعی را یک حق می‌دانند، اما در نگاه ما مشارکت اجتماعی در حالی که یک حق است، یک مسئولیت نیز محسوب می‌شود، زیرا اگر مشارکت اجتماعی صرفاً به مثابه یک حق تلقی شود، افراد می‌توانند از حق خود بگذرند؛ اما در تفکر دینی، افراد نسبت به تعالی اجتماعی مسئول هستند.

وی هدف از مشارکت اجتماعی را افزایش اقتدار و توانمندی جامعه اسلامی و نهادهای آن در انجام مأموریت‌ها و همچنین اصلاحات اجتماعی به ویژه ارتقاء نگرش‌ها، تمایلات و رفتار عمومی، برشمرد.

حجت‌الاسلام زیبایی‌نژاد افزود: در الگوی دینی، مشارکت اجتماعی به «عزت‌مندی آحاد جامعه»، «آزادی به معنای رفع موانع رشد فکری و عملی» و «اخلاق اجتماعی» نیاز دارد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

موسسه زنجیره امید بزرگترین شبکه خیریه مردمی جهان است

شنبه 29 بهمن 1390   08:55 ب.ظ

نماینده خیریه زنجیره امید در مشهد
موسسه زنجیره امید بزرگترین شبکه خیریه مردمی جهان است

خبرگزاری فارس: نماینده خیریه زنجیره امید در مشهد این موسسه را بزرگترین شبکه مردمی جهان عنوان کرد و گفت: زنجیره امید رنگ، نژاد، زبان و ملیت را در نظر نمی‌گیرد و تمام جهانیان را زیر پوشش خود قرار می‌دهد.

خبرگزاری فارس: موسسه زنجیره امید بزرگترین شبکه خیریه مردمی جهان است

فریبا حامدی‌راد در حاشیه نخستین همایش خیریه زنجیره امید خراسان رضوی که در سالن مصلی‌نژاد مشهد برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: موسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید با هدف درمان کودکان نیازمند زیر 18 سال در کشور ایران از تیر ماه 86 فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

وی در ارتباط با فعالیت‌های این موسسه گفت: اعزام تیم‌های بین‌المللی همکار از شبکه زنجیره امید به منظور آموزش دیدن در زمینه تخصص  و فوق‌تخصص اطفال، درمان کودکان صعب‌العلاج و انجام اعمال پیچیده توسط تیم‌های اعزامی، اعزام کودکانی که امکان درمان آنان در داخل از کشور فراهم نیست، از جمله اقدامات این مرکز است.

نماینده خیریه زنجیره امید در مشهد طراحی و اجرای پروژه‌های بیمارستانی و فراهم نمودن تجهیزات پیشرفته مورد نیاز توسط حامیان داخلی و بین‌المللی را از عمده وظایف این موسسه خیریه جهانی عنوان کرد.

حامدی‌راد در ارتباط با نحوه گزینش و مداوای بیماران این موسسه اظهار داشت: بیماران مراجعه کننده به این موسسه با همکاری مددکاری موسسه و یا کمک مددکارهای همکار در کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی و بعد از اطمینان از نبود توانائی مالی توسط پزشکان متخصص داخلی در کلینیک‌های تخصصی زنجیره امید ویزیت می‌شوند.

وی افزود: بعد از تشخیص نوع بیماری چنانچه درمان توسط گروه‌های متخصص داخلی همکار امکان پذیر باشد در مراکز درمانی طرف قرارداد بیمارستان قلب شهید رجائی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان مرکز طبی کودکان (دانشگاه علوم پزشکی تهران) بستری و تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در صورت حاد بودن بیماری و نبود امکان درمان توسط متخصصین داخلی،از تیم‌های اعزامی که توسط زنجیره امید فرانسه به ایران اعزام می‌شوند برای درمان استفاده می‌شود.

فریبا حامدی‌راد افزود: تمام پزشکان داخلی و  خارجی در اجرای این طرح داوطلب هستند و سایر هزینه‌های درمانی نیز بسته به توانایی خانواده بیمار از 20 درصد تا 100درصد توسط زنجیره امید پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : مینا ب

زخم تیغ شکارچیان بار دیگر بر پیکر حیات وحش ایران/قطع دست یک پلنگ ایرانی

شنبه 29 بهمن 1390   08:55 ب.ظ

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با فارس خبر داد
زخم تیغ شکارچیان بار دیگر بر پیکر حیات وحش ایران/قطع دست یک پلنگ ایرانی

خبرگزاری فارس: مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 12 بهمن امسال یک قلاده پلنگ ایرانی در تله شکارچیان استان گلستان گرفتار شد که این امر منجر به قطع دست این پلنگ در روز گذشته شد.

خبرگزاری فارس: زخم تیغ شکارچیان بار دیگر بر پیکر حیات وحش ایران/قطع دست یک پلنگ ایرانی

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در تاریخ 12 بهمن امسال یک قلاده پلنگ در تله شکارچیان استان گلستان گرفتار شد و بعد از این، موضوع توسط اهالی محلی به اداره کل محیط زیست استان گلستان گزارش و فوراً اکیپی به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: بعد از اعزام اکیپ تشخیص اولیه دامپزشک قطع عروق و اعصاب دست چپ پلنگ و عفونت شدید بود که در این خصوص پیشنهاد قطع عضو از ابتدا مطرح می‌شود اما مجوز این اقدام صادر نمی‌شود.

محمدی افزود: اما با وخامت وضع پلنگ و عدم پاسخگویی به درمان و به دلیل ضعف شدید جسمانی و عدم تمایل به تغذیه در تاریخ 21 بهمن سال جاری و به دستور اصغر محمدی‌ فاضل، معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به انتقال این حیوان به تهران اقدام می‌شود.

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: پس از انتقال این قلاده پلنگ به پارک پردیسان و براساس گزارش کارشناس بخش بیماری‌های سازمان حفاظت محیط زیست معلوم شد که پلنگ مذکور ماده بوده و حدود 6 ماه سن داشته است.

 

وی ادامه داد: بلافاصله پس از انتقال این پلنگ دامپزشک پارک پردیسان معاینه و اقدامات رادیولوژی به عمل آورد و مشخص شد که به علت گیر کردن دست حیوان در تله، استخوان‌های ۲ عدد از انگشتان دست چپ دچار شکستگی شده و همچنین از ناحیه مچ دست (CARP) دچار در رفتگی و جابجایی شده است.

محمدی عنوان کرد: همچنین تعدادی از تاندون‌ها و عصب‌های مربوط به انگشتان دست چپ حیوان نیز قطع شده بود و این امر منجر شد، مچ دست به سمت عقب خم و عفونت از ناحیه آسیب دیده وارد بدن حیوان و سیستم گردش خون شود و به دنبال آن تب، بی‌حالی و بی‌اشتهایی را منجر شود.

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در گزارش کارشناس بخش بیماری‌های سازمان محیط زیست آمده است که "به همین علت حیوان از تغذیه امتنا می‌کند اما با این حال از بدو ورود این گونه حیوانی درمان با آنتی بیوتیک‌های سفتری اسکون و جنتامایسین همچنین سرم تراپی و ویتامین‌تراپی ادامه داشته و روز سه‌شنبه 25 بهمن نسبت به تعویض پانسمان و بررسی ناحیه آسیب دیده اقدام می‌شود".

وی گفت: اما پس از این ماجرا در تاریخ 28 بهمن ماه کارشناسان و دامپزشکان پس از باز نمودن پانسمان دست پلنگ زخمی متوجه شدند که با توجه به آسیب‌های وارده و مرگ بافتی(نکروز) اندام مذکور قابلیت ترمیم نداشته است و باید جهت جلوگیری از انتشار عفونت در بدن در اسرع وقت نسبت به قطع آن اقدام شود.

محمدی عنوان کرد: با توجه به هماهنگی به عمل آمده با بخش جراحی دانشگاه تهران، پلنگ زخمی در همان وضعیت بیهوشی به دانشکده دامپزشکی منتقل شد و پس از انجام اقدامات پیش از عمل نسبت به جراحی و قطع دست اقدام شد و متأسفانه دست چپ پلنگ دیروز در بیمارستان دامپزشکی دانشگاه تهران قطع شد.

وی ادامه داد: دست پلنگ زخمی از ناحیه دیافیز استخوان هیومروس(بازو) قطع شد تا پس از بهبود امکان استفاده به عنوان تکیه گاه وجود داشته باشد و متعاقباً عفونت وجود نداشته باشد.

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: با توجه به سیستمیک بودن عفونت و بی‌اشتها بودن پلنگ زخمی، در مدت زمان بیهوشی نسبت به سرم‌تراپی، ویتامین تراپی و همچنین درمان با آنتی‌بیوتیک وسیع الطیف سفتر‌یاکسون و جنتامایسین اقدام شده است و درمان آنتی ‌بیوتیکی تا بهبود کامل همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : مینا ب

تربیت نخبگان در عرصه‌های مختلف از افتخارات دانشگاه آزاد است

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

رئیس دانشگاه آزاد واحد اهر:
تربیت نخبگان در عرصه‌های مختلف از افتخارات دانشگاه آزاد است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نخبگان در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی است.

خبرگزاری فارس: تربیت نخبگان در عرصه‌های مختلف از افتخارات دانشگاه آزاد است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، علی رضایی ظهر امروز در جمع فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود مبارک انقلاب اسلامی است که توانسته است در طول فعالیت سه دهه خود گام‌های عملی و مؤثری در توسعه آموزشی عالی بردارد.

وی، دوران دانشجویی را دوران کسب تجربه، نقد، پیگیری، تمرین زندگی و تحمل و مدارا همچنین پیشرفت در عرصه‌های مختلف با تحصیل و کسب علم میسر دانست.

این مقام مسئول، فارغ‌التحصیلی از یک مقطع تحصیلی را پایان تحصیلات ندانست و افزود: باید با تغییر اصطلاح فارغ‌التحصیلی به دانش‌آموختگی اعلام کنیم که دانشجویان هیچ‌وقت از آموختن فارغ نمی‌شوند بلکه با تداوم تحصیلات، مطالعه، تحقیق و پژوهش همیشه طالب علم و دانش و تحصیل هستند.

رضایی، طی کردن پله‌های پیشرفت و ترقی در حوزه علم و دانش را بهترین افتخار در زندگی انسان‌ها برشمرد و اظهار داشت: تحصیل علم و دانش تعطیل‌بردار نیست و باید با تداوم آن زمینه آگاهی و پیشرفت را برای خود و جامعه فراهم کنیم.

وی افزود: اگر تحصیل دانش و علم‌آموزی یکی از موارد مطلوب و ماندگار در زندگی انسان باشد، قطعاً جشن دانش‌آموختگی نیز از بهترین جشن‌هاست که باید این خاطرات برای همیشه حفظ شود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد اهر در ادامه به برنامه‌های این دانشگاه در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: سه رشته جدید ارشد زیست‌شناسی - بیوشیمی، اکتشاف معدن، مخابرات - نوری به رشته‌های موجود این دانشگاه اضافه شده و تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد به 35 رشته یافته است که با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که برخی رشته موجود در واحد اهر در بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور تنها در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شده است و تلاش داریم با توسعه تحصیلات تکمیلی در این واحد در مقطع دکترا نیز رشته‌ها را افزایش دهیم که در این راستا پرونده سه رشته دکترا پس از تأئید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در مرحله مجوز از وزارت علوم است.

در ادامه این مراسم که با حضور بیش از یک‌هزار و 500 نفر از خانواده‌های فارغ‌التحصیلان و دانشجویان برگزار شد، پس از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مسابقات ویژه، از 130 نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد. 

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : مینا ب

مسابقات انتخابی سبک شیتوریو شوکوکا یازدهم اسفند برگزار می‌شود

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

2 خبر از کاراته بانوان
مسابقات انتخابی سبک شیتوریو شوکوکا یازدهم اسفند برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مسابقات قهرمان کشوری و انتخابی سبک شیتوریو شوکوکای یونیون کاراته بانوان پنج‌شنبه یازدهم اسفندماه به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: مسابقات انتخابی سبک شیتوریو شوکوکا یازدهم اسفند برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، پیکارهای قهرمانی کشور و انتخابی بانوان سبک شیتوریو شوکوکای یونیون پنج‌شنبه 11 اسفندماه با هدف انتخاب قهرمانان این سبک و انتخاب برترین‌ها برای اعزام به مسابقات آسیایی سریلانکا انجام می‌شود.

در این انتخابی بیش از 400 کاراته‌کا از 18 استان در بخش کاتا و کومیته تیمی و در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

* مصاف بانوان کاراته‌کای سبک شین‌دای در بندر ماهشهر

پیکارهای قهرمانی کشور کاراته بانوان سبک شین دای پنج‌شنبه 4 اسفندماه به مدت 2 روز و به میزبانی استان خوزستان برگزار می‌شود.

رقابت‌های قهرمانی کشور سبک شین‌دای کاراته بانوان که پیش از این قرار بود 11 و 12 اسفندماه برگزار شود، به دلیل تقارن با انتخابات مجلس شورای اسلامی به تاریخ 4 و 5 اسفندماه تغییر پیدا کرد.

این مسابقات در سالن ورزشی آموزش و پرورش بندر ماهشهر و با حضور بیش از 300 کاراته‌کا در قالب 16 استان فعال این سبک برگزار می‌شود.

رقابت‌ها در بخش کاتا و کومیته انفرادی و در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود و هدف از این مسابقات ارزیابی بانوان کاراته‌کای این سبک و انتخابات بهترین‌ها برای اعزام به مسابقات برون‌مرزی اعلام شده است.

پس از برگزاری مسابقات، 6 اسفندماه در محل برگزاری مسابقات، جلسه هیئت رئیسه سبک با حضور تمام نمایندگان استان‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/د


نوشته شده توسط : مینا ب

کشف مجسمه آمن هوتپ سوم در مصر

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

کشف مجسمه آمن هوتپ سوم در مصر

خبرگزاری فارس: مجسمه‌ای عظیم‌الجثه از سنگ مرمر متعلق به آمن هوتپ سوم به دست باستان‌شناسان ارمنی در منطقه الاقصر کشف شد.

خبرگزاری فارس: کشف مجسمه آمن هوتپ سوم در مصر

به گزارش خبرگزاری فارس کاوش‌های گروهی از باستان‌شناسان ارمنستانی در کنار معبد آمن هوتپ در ضلع غربی شهر الاقصر مصر منجر به کشف مجسمه‌ای بزرگ متعلق به آمن هوتپ سوم شد.

باستان‌شناسان معتقدند که این یافته به احتمال بسیار زیاد نمونه شمالی از مجسمه‌های دوقلوی آمن هوتپ سوم بوده که در محله «هانتوپ» مصر حجاری شده است.

مجسمه‌های دوقلوی آمن هوتپ سوم، 2 مجسمه سنگی با تصویر این فرعون که قدمت آن‌ها به 3 هزار و400 سال پیش می‌رسد در قبرستان تبس در مجاورت رود نیل قرار دارند.

محققان علت تخریب و مدفون شدن مجسمه‌ها را بر اثر زلزله‌ای می‌دانند که صدها سال بعد در این منطقه به وقوع پیوسته بود.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : مینا ب

پیام تبریک جمعی از سینماگران به «شان علی استون»

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

پیام تبریک جمعی از سینماگران به «شان علی استون»

خبرگزاری فارس: جمعی از سینماگران ایرانی با انتشار پیامی به «شان کریستوفر علی استون»، مسلمان شدن او را تبریک گفتند.

خبرگزاری فارس: پیام تبریک جمعی از سینماگران به «شان علی استون»

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، جمعی از سینماگران انقلابی و مسلمان کشورمان با انتشار پیامی، گرویدن «شان کریستوفر علی استون» به دین مبین اسلام و مذهب شیعه را به او و جهان اسلام تبریک گفتند و از خداوند برای او تندرسی و ثبات قدم در راهی که گام برداشته را آرزو کردند.

به گزارش فارس، امضاء کنندگان این پیام تبریک عبارتند از: فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع)، جمال شورجه، امین زندگانی، سیدمجتبی شهیدی، حسین زندباف، جهانبخش سلطانی، روح‌انگیز شمس، قربان محمدپور، جعفر دهقان، محمود پاک‌نیت، محمد هوشیاری، رضا مصطفوی، روزبه رحیم‌نژاد، کیومرث پرخیده، حسین حسنی، منصور براهینی، امان رحیمی، ‌سید‌محمد حسینی، علی جبارزاده و حسین جعفری و...

به گزارش فارس، شان کریستوفر علی استون روز چهارشنبه ۱۹ بهمن و درست چند روز پیش از مسلمان شدنش در موسسه فرهنگی هنری تبیان طی یک ضیافت شام با سلحشور دیدار و اعلام آمادگی کرده بود که حاضر است در ساخت پروژه عظیم موسی پیامبر(ع) با وی همکاری کند.

انتهای پیام/ی


نوشته شده توسط : مینا ب

شرکت 600 نفر در هفتمین دوره آموزشی همسران مبلغان

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد
شرکت 600 نفر در هفتمین دوره آموزشی همسران مبلغان

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از شرکت 600 نفر در هفتمین دوره آموزشی همسران مبلغان به منظور مشارکت آنها در امر تبلیغ خبر داد.

خبرگزاری فارس: شرکت 600 نفر در هفتمین دوره آموزشی همسران مبلغان

حجت‌الاسلام احمد زادهوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اعزام خواهران مبلغ اظهار کرد: خواهران مبلغ مانند برادران در مناسبت‌های مختلف اعزام می‌شوند و به فعالیت‌های تبلیغی می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هفت دوره آموزشی برای همسران و خانواده‌های مبلغانی که همسران آنها حوزوی نیستند، به عنوان همیاران تبلیغ برگزار شده است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان داشت: اکنون هفتمین دوره آماده‌سازی همسران مبلغان برای مشارکت در امر تبلیغ در حال برگزاری بوده و 600 نفر از همسران و خانواده‌های آنها در این دوره شرکت کردند.

وی برگزاری جشنواره نوآوری‌های تبلیغ دینی یکی دیگر از فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی ذکر کرد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی، تشویق و نهادینه کردن نوآوری‌هایی است که در عرصه تبلیغ روحانی محور به کار می‌رود.

زادهوش بیان داشت: این جشنواره با مشارکت دستگاه‌هایی مانند جامعة المصطفی العالمیة، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از اطلاع‌رسانی اولیه تعداد قابل توجهی از نوآوری‌های تبلیغی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآور شد: عناصر و شخصیت‌های تاثیرگذار تبلیغ و عناصر گمنامی که نوآوری‌های موثری در زمینه تاثیرگذاری تبلیغ دینی داشتند در این جشنواره شناسایی و تجلیل می‌شوند و در نهایت نمونه‌سازی برای تعمیم به دیگر مبلغان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

درمان مبتنی بر توقعات بیمار موفقیت آمیز است

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی اصفهان:
درمان مبتنی بر توقعات بیمار موفقیت آمیز است

خبرگزاری فارس: دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امروزه درمانی موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود که مبنی بر توقعات بیمار، توجه به اخلاقیات، ارتباط بین پزشک و بیمار و همراه با رضایت بیمار است.

خبرگزاری فارس: درمان مبتنی بر توقعات بیمار موفقیت آمیز است

مهناز شیخی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مقاله قانون و اخلاق در اعمال دندانپزشکی اظهار داشت: دوره دانشجویی بهترین زمان برای یادگیری اصول و شیوه به کار بردن اخلاق حرفه‌ای است که نتیجه آن برقراری ارتباط درست با بیماران و همکاران است.

وی بیان داشت: هدف از آموزش اخلاق ایجاد انگیزه و تغییر نگرش در دانشجویان است که سبب ارتقا مهارت رفتاری و آگاهی از تعهدات حرفه‌ای آنها می‌شود.

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: رفتارهای اخلاقی در دندانپزشکان، انعکاسی از تاکید بر آموزش اصول اخلاقی در طول دوره تحصیل آنها است. سه اخلاقی مهم در دندانپزشکی عبارتند از نیکی و مهربانی، بهترین و بالاترین کیفیت درمان را که در توان اوست با خوش‌رویی و مهربانی به بیمار ارائه دهد.

شیخی اضافه کرد: بنابراین آموزش اخلاق در دانشکده‌های دندانپزشکی نیازمند تحول است تا بتوان به اهداف عالی در این زمینه دست یافت و با در نظر گفتن تفاوت‌های حرفه‌ای دندانپزشکی بهتر است برنامه آموزشی درس اخلاق بازنگری و بر اساس نیازهای این رشته تدوین شد. برخی مسائل و پرسش‌ها در حوزه اخلاق پزشکی سابقه‌ای دیرینه دارند و در متون کهن پزشکی مثل سقط جنین و رابطه پزشک و بیمار نیز مورد توجه و بحث قرار گرفته‌اند.

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در این میان برخی دیگر به دنبال پزشکی مدرن پدید آمده‌اند و از توانایی‌ها و امکانات بی‌سابقه‌ای که دانش و فناوری پزشکی نوین پیش روی بشر قرار داده ناشی می‌شوند.

وی اظهار داشت: پیوند اعضا و استفاده از سلول‌های بنیادی در معالجه و درمان از جمله مباحث اخلاق پزشکی، مسائل اخلاقی در بیماران پایان حیات، اخلاق در پژوهش‌های پزشکی، وظایف و مسئولیت‌های پزشک، حقوق و نقش بیمار در تصمیم گیری‌های پزشکی، فایده رساندن و زیان وارد نکردن، مباحث حقوقی و اخلاقی در پیوند اعضا، عدالت در توزیع منابع، رضایت آگاهانه و اخلاق پزشکی، نظام ساختارمند و کاربردی برای ارائه راهکارهای مناسب در ارتباط با مشکلات اخلاقی مطرح در این حیطه است.

وی افزود: دندانپزشکی نیز همانند سایر شاخه‌‌های علوم پزشکی نیازمند چنین ساختاری است.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : مینا ب

ادارات به رفع مشکلات اصناف بویراحمد کمک کنند

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

رئیس مجمع امور صنفی بویراحمد:
ادارات به رفع مشکلات اصناف بویراحمد کمک کنند

خبرگزاری فارس: رئیس مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد گفت: با توجه به مشکلاتی که در زمینه اصناف در این شهرستان وجود دارد نیاز است که تمام دستگاه‌ها برای رفع آن‌ها اصناف را یاری رسانند.

خبرگزاری فارس: ادارات به رفع مشکلات اصناف بویراحمد کمک کنند

علی ارشدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد در راستای کنترل قیمت‌ها در بازار و  جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت و احتکار بازرسی‌های ویژه‌ای را در سطح بازار انجام داده است.

وی با بیان این‌که پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، مجمع امور صنفی بویراحمد نیز همگام با این طرح همیاری‌های لازم را انجام داد، افزود: در اجرای این طرح مجمع با همکاری اصناف و با هماهنگی‌های به عمل آمده با اتحادیه‌ها و اصناف و با قرار دادن بازرسی‌های متعدد در سطح بازار، مانع از هر گونه احتکار و چند نرخی شدن کالاها و گرانی شد.

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: یکی از مشکلات پیش رو انتقال صنوف آلاینده به بیرون از مرکز شهر است که استاندار طی جلسات متعدد همکاری‌ها و راهنمایی‌های لازم را انجام دادند.

 ارشدی خاطرنشان کرد: اگر مشکل تغییر کاربری توسط امور ارضی سازمان مسکن و شهرسازی برطرف شود، صنوف آلاینده در سال 91 به بیرون شهر یاسوج منتقل می‌شود.

وی از تمام ادارات و دستگاه‌های این استان برای برطرف کردن مشکلات اصناف درخواست همکاری و کمک کرد و ابراز داشت: مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد برنامه‌ریزی لازم برای ارائه خدمات به مسافرین نوروزی را انجام داده است تا بر اساس فرهنگ مهمان‌نوازی به نحو مطلوب پذیرای گردشگران باشد.

ارشدی از هماهنگی بین اصناف برای ارائه خدمات به گردشگران نوروزی مرکز استان خبر داد و تاکید کرد: این مجمع برای دسترسی شهروندان به کالاها و خدمات با قیمت مناسب، سالیانه دو نمایشگاه عرضه مستقیم کالا پائیزه و بهاره را برگزار می‌کند که در عید امسال نیز این نمایشگاه راه‌اندازی می‌شود.

مجمع امور صنفی شهرستان بویراحمد دارای 31 اتحادیه است که شش هزار و 500 واحد صنفی را ساماندهی می‌کند.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : مینا ب

برخورد خاور با سمند یک قربانی گرفت

شنبه 29 بهمن 1390   08:54 ب.ظ

حادثه مرگبار در جاده کهک
برخورد خاور با سمند یک قربانی گرفت

خبرگزاری فارس: برخورد یک دستگاه خاور و یک دستگاه خودروی سواری سمند در جاده کهک یک کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری فارس: برخورد خاور با سمند یک قربانی گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم،  در ساعت هفت و 31 دقیقه بامداد یک دستگاه خاور و خودروی سمند در جاده کهک جنب پل لنگرود به شدت با یکدیگر برخورد کردند.

شدت حادثه به قدری بود که راننده خودروی سواری سمند که مردی حدودا 30 ساله بود به علت شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داد.

در این حادثه راننده خاور نیز مجروح شد که با حضور پرسنل اورژانس 115در محل حادثه و انجام مراحل اولیه درمانی به صورت سرپایی مداوا شد.

همچنین طی تماسی از سوی درمانگاه کهک با اورژانس 115 مبنی بر سوختگی جوانی 25 ساله با برق در شهر کهک، پرسنل اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شدند که پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط پرسنل اورژانس به منظور تکمیل مراحل درمانی مصدوم توسط یک دستگاه آمبولانس اورژانس 115 به مرکز درمانی نکویی منتقل شدند.

انتهای پیام/ی30


نوشته شده توسط : مینا ب

معرفی هنرمندان برگزیده سوگواره عاشورایی کهگیلویه و بویراحمد

شنبه 29 بهمن 1390   08:53 ب.ظ

به همت حوزه هنری صورت گرفت
معرفی هنرمندان برگزیده سوگواره عاشورایی کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری فارس: رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی هنرمندان برگزیده سوگواره شعر و عکس عاشورایی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

خبرگزاری فارس: معرفی هنرمندان برگزیده سوگواره عاشورایی کهگیلویه و بویراحمد

رضا پارسیان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج از معرفی برگزیدگان سوگواره استانی عکس و شعر و داستان عاشورایی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

پارسیان‌نژاد گفت: فراخوان این سوگواره‌ها همزمان با ایام عاشورا و تاسوعای حسینی امسال اعلام شده بود و پس از بررسی و داوری آثار، منتخبین بخش شعر، داستان و عکس معرفی شدند.

 حدود 300 اثر در بخش عکس و 70 اثر در بخش شعر و داستان از هنرمندان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.

پارسیان‌نژاد بیان داشت: بیش از 60 هنرمند در رشته‌های عکس، شعر و داستان آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند.

وی عنوان کرد: بر اساس ارزیابی داوران در بخش شعر، محمد سعید میرزایی، فاطمه صداقتی‌نیا، سید یوسف افشین و نرگس دوست رتبه‌های برتر را کسب کردند و فرهاد کوه‌پیما در بخش داستان حائز رتبه برتر شد.

پارسیان‌نژاد افزود: در بخش عکس نیز حسن فتاحیان، علی حسن فروغی، ریحانه بارانی، مجتبی مولایی و داوود ایزدپناه به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

وی هدف از برگزاری این سوگواره‌ها را تبیین حماسه حسینی و ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه عنوان کرد.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب

تلاش‌های پشت پرده آمریکا برای متحد کردن گروه‌های جدایی‌طلب بلوچستان پاکستان

شنبه 29 بهمن 1390   08:53 ب.ظ

تلاش‌های پشت پرده آمریکا برای متحد کردن گروه‌های جدایی‌طلب بلوچستان پاکستان

خبرگزاری فارس: در ادامه تحرکات آمریکا برای استقلال بلوچستان پاکستان، سازمان‌ اطلاعاتی این کشور تا کنون چندین گروه جدایی‌طلب بلوچ را با یکدیگر متحد و آنان را برای تشکیل کشور مستقل بلوچستان ترغیب کرده‌ است.

خبرگزاری فارس: تلاش‌های پشت پرده آمریکا برای متحد کردن گروه‌های جدایی‌طلب بلوچستان پاکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کویته، گزارش برخی منابع خبری پاکستان حاکیست که سازمان‌های اطلاعاتی هند و آمریکا توانسته‌اند شش گروه جدایی طلب بلوچ را با یکدیگر متحد کنند.

می‌توان گفت که ملاقات "حربیار‌مری" و "براهمداغ بکتی" از رهبران بلوچ که چندی پیش انجام شد سر‌آغاز همین اتحاد بوده است.

به گزارش روزنامه "امت" پاکستان، بعد از ملاقات این 2 رهبر بلوچ در سوئیس فعالیت‌های تروریستی در بلوچستان افزایش چشمگیری داشته است و بیش از 8 شهرستان ایالت بلوچستان هدف حملات جدایی‌طلبان قرار گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تلاش برای تقویت گروه‌های جدایی طلب بلوچ از زمان کشته شدن "نواب اکبر بکتی" رهبر بزرگ بلوچ‌ها در زمان حکومت "پرویز مشرف" آغاز شد و در حال حاضر آمریکا توانسته است 6 گروه جدایی‌طلب را که با یکدیگر اختلاف داشتند متحد و آنان را برای تشکیل کشور مستقل بلوچستان ترغیب کند.

گروه‌های جدایی طلبی که با یکدیگر متحد شد‌ه‌اند عبارتند از: "ارتش آزادی‌بخش بلوچ" (BLA) به رهبری حربیار‌مری، "ارتش مردمی بلوچ" (BRA) به رهبری براهمداغ بکتی، "دوستی آزادی بخش ملت بلوچ" (BNLF)، "ارتش متحده بلوچ" به رهبری "جاوید منگل"، "لشکر بلوچستان" و‌ "نیروی جوانان بلوچ" (بلوچ یوت فورس) به رهبری "بهارل منگل".

گروه‌های آزادی‌بخش بلوچ تا کنون با یکدیگر اختلاف داشتند و حتی افراد یکدیگر را به گروگان گرفته و می‌کشتند که همین موضوع سبب شده بود دشمنان پاکستان نتوانند برای تأمین اهداف خود به خوبی از این گروه‌ها استفاده کنند.

اما به گزارش این روزنامه، با تلاش سرویس‌های اطلاعاتی هند و آمریکا سرانجام زمینه ملاقات و به تفاهم رسیدن برخی از رهبران جدایی‌طلب بلوچ فراهم شده است.

گروه‌های جدایی طلب بلوچ 8 شهر ایالت بلوچستان پاکستان از جمله "سبی"، "آواران"، "خضدار"، "تربت"، "شیرانی"، "پسنی"، "پنجگور" و "دیره بکتی" را در کنترل دارند.

این در حالی است که کنگره آمریکا نیز به تازگی با ارائه طرحی برای استقلال بلوچستان، از دولت پاکستان خواسته است تا حق حاکمیت و تعیین سرنوشت مردم بلوچ را به رسمیت بشناسند.

اما این اقدام آمریکایی‌ها واکنش تند مقامات و مجلس پاکستان را در پی داشته و پاکستان این تحرکات را دخالت آشکار واشنگتن در اوضاع داخلی کشور خود دانسته است.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic